Showing posts with label TC-P65VT30. Show all posts
Thursday, January 7, 2016
Panasonic VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV, Black (2011 Model)
where to buy Panasonic VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV, Black (2011 Model) ??
  • You may try out to discover and ensure blogposts .
  • You could very well try out to work out and ensure blogposts .
  • Request articles of livery item, grounds any poppycock is divergent clause plus they condition.
  • Sie mai ausprobieren zu entdecken oder sogar Kontrolle Inhalt
    3D Technology Checklist
    A Display
    A Source
    3D Content
    3D Glasses
    HDMI Cable
    Internet-Ready Television
    Internet-Ready Television
    (June 2011)
    TC-P65VT30
    Infinite Black Pro 2
    Full-HD Resolution Speed of 1,200 pps
    Fast Switching Phosphor
    Improved Pre-discharge and Filter
    THX 3D Certified Display
    3D
    600Hz
    3D 24p Cinema Smoother
    Frame Sequential Technology
    600Hz Sub-field Drive
    600Hz technology lets you view superb full-HD motion and still images. For even greater clarity with motion images, Panasonic uses its own unique image-analysis technology. This technology converts the motion in each scene into dots. And each frame is practically displayed for a shorter length of time than in previous systems, to reduce aftereffects.
    Game Mode
    3D Image Viewer
    2D-3D Conversion
    TC-P65VT30
    DLNA/Wi-Fi Ready
    VIERA Connect
    VIERA Link
    VIERA Remote
    Improvement in Luminous Efficiency Achieves Low Power Consumption
    Long Panel Life, Up to 100,000 Hours
    Key Specifications
    • Series: VT30
    • Screen type: Plasma
    • Screen size: 64.7 inches
    • Native resolution: 1,920 x 1080 pixels
    • Shades of Gradation: 6,144 equivalent
    • 600 Hz Sub-field Drive: Yes
    • HDTV display capability: 1080p, 1080i, 720p
    • EDTV display capability: 480p
    • Speakers: 2 full range and subwoofer 22W total power, Surround Sound Capable
    • Image viewer: Yes (AVCHD/MPEG2/JPEG/MP3 playback)
    • Aspect control:4:3, Zoom, Full, Just, H-Fill for TV/AV Modes; 4:3 for PC Mode
    • Optional wall-mounting bracket: TY-WK6P1RW
    • Multi-lingual menu: English/Spanish/French
    • Energy Star qualified: Yes
    Connections
    • HDMI: 4 (4 side)
    • Component (Y, PB, PR): RCA x 1 (lower)
    • Composite A/V: RCA x 1 (lower)
    • USB: 3
    • Wireless LAN Adaptor: Wi-fi Ready
    • Digital audio output: 1 (optical)
    Dimensions
    • TV with stand: 39.2" x 61.9" x 15.8" (H x W x D) 138.9 pounds
    • TV without stand: 37.7" x 61.9" x 2.4" (H x W x D) 123.5 pounds
    • Carton Dimensions : 46.9" x 67.7" x 14.9"
    • What size TV should you get?
    What's in the Box
    Panasonic VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV, Black (2011 Model) Videos
    Panasonic VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV, Black
    Amazon.com: panasonic 65 inch tv
    Panasonic VIERA TC-P65VT50 65-Inch 1080p Full HD 3D Plasma TV (2012 Model) ... VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV, ... Panasonic 65" Screen Support Black ...
    Panasonic Product Support - TC-P65VT30
    Obtain product support for Panasonic TC-P65VT30 - Full HD 3D ... Infinite Black Pro 2 Panel - VIERA Connect WiFi ... VIERA® 65" Class VT30 Series Plasma HDTV with 3D ...
    Panasonic Viera "tc P65gt30" "65 Inch" 1080p 3d Plasma Hdtv
    "panasonic viera "tc p65gt30" "65 inch" 1080p 3d plasma hdtv" ... for Panasonic Viera TC-P65GT30/TCP65GT30 65" inch ... for Panasonic Viera TC-P65S1 65" Inch LCD HDTV ...
    Best shop - s3-us-west-1.amazonaws.com
    Panasonic VIERA TC-P65VT30 65-inch 1080p 3D Plasma HDTV ...
    42In Plasma Hdtv 1024X768 16:9 Slim Usb 2.0 ... 64" Plasma 3D Tv with 1080P Resolution 600HZ Frequency Smart TV Features and WIFI Enabled with 2 Pairs of 3D : ...